Logo
Hlavní obrázek produktu 1
Hlavní obrázek produktu 1 Podobrázek 1 produktu 1 Podobrázek 2 produktu 1

Pšeničák

Chuť našeho chleba připomíná klasický ‘poctivý’ chléb, který se dělával dříve. Jak název napovídá obsahuje hlavně pšeničnou mouku a pro jeho nakynutí je použit žitný kvas. Nejen díky cca 22h kvašení + kynutí, z toho 12 - 14ti hodinovému hydratačnímu kynutí, je chlebík nadýchaný vláčný a velice chutný. Pšeničná mouka rychleji vysychá, a proto je chlebík nejchutnější v prvních dnech.

Naše doporučení:
Nevíte, co k rodinné studené večeři? Pšeničák je ideální volba. Co jej bude zdobit zvrchu, je již na Vás.

Hlavní obrázek produktu 2
Podobrázek 1 Podobrázek 2 Podobrázek 3

Seminkáč

Principem výroby, ingrediencemi a přísadami jako je žitný kvas + pšenice, je Semínkáč v jádru vlastně Pšeničák. Proto i zde probíhá proces 22 hodinového kynutí a až 14 hodinové hydratace těsta. Je zásadně obohacen semínky jak uvnitř, tak na kůrce, a mění se tvarem. Tělo tak obohatíte nejen o antioxidanty a zdravé tuky z dýňových, slunečnicových, sezamových, lněných semínek. Další přísadou u tohoto chlebíku jsou vločky a černucha.

Naše doporučení:
Držíte dietu a o to více vás honí mlsná? Ideální volba s domácí lučinkou dochucenou pažitkou či koprem navrchu ať k snídani či večeři.

Hlavní obrázek produktu 3
Podobrázek 1 Podobrázek 2 Podobrázek 3

Chlebánek

Tento chlebík můžeme nazvat malou verzí jako jsou "dnešní dalamánky". Je vyroben z pšeničného kvasu, pšeničné a špaldové mouky. Proces kvašení a kynutí je naprosto stejný jako u pšeničných chlebů v předchozích produktech, a to dohromady až 22 hodin. Chlebánek je určen pro milovníky kůrky a jejího vrchního ochucení, díky kterému je každé sousto plné chutí.

Naše doporučení:
Je výborný na chlebové sendviče a dovolíme si říci, že i samotný kus více než uspokojí vaší chuť.

Hlavní obrázek produktu 3
Podobrázek 1 produktu 3 Podobrázek 1 produktu 3 Podobrázek 2 produktu 3

Žitánek

Žitný chléb je chuťově specifický svou lehce nakyslou chutí, což je charakteristické pro žito. Chlebík je připraven z žitného kvasu a celozrnné žitné mouky, která je velmi prospěšná pro naše střeva. Jak je známo, žito má nízký obsah lepku a vyšší obsah rozpustné vlákniny, což znamená, že ‘nelepí’ naše střeva a je lépe zpracováváno naším tělem. Žitná mouka, v porovnání s pšeničnou, není tak náchylná na vysychání, a proto chléb vydrží až týden a ještě každým dnem je, díky dozrávání, chuť i konzistence trošičku jiná.

Naše doporučení:
DOPORUČUJEME pro zdravý životní styl!

Hlavní obrázek produktu 3
Podobrázek 1 Podobrázek 2 Podobrázek 3

Tousťák

Toustový chléb - máslový, vyrobený z pšeničného kvasu, pšeničné mouky, másla, mléka a vajíčka, je výborným chuťovým zážitkem při snídani. Díky kvasu je tousťák pěkně nadýchaný a má velmi pevnou a hutnou konzistenci.

Naše doporučení:
Není třeba se ráno dětí ptát, zda-li si dají Tousťák s nugetou. Každý rodič zná předem odpověď. I pro dospělé pravděpodobně není lepší volbou než křupavý tousťák s míchanými vejci.

Hlavní obrázek produktu 3
Podobrázek 1 Podobrázek 2 Podobrázek 3

Speciály

Chléb lze vyrobit v několika tvarech, ať už kulatém, šišatém nebo hranatém. Také lze na přání vyrobit chléb s konkrétní gramáží, například 2 kilogramový chléb. Předtím, než se chlebík stane křupavým, lze těsto v základech tvarovat a upravovat. Proto můžeme pro speciální příležitosti dodat chléb s unikátními tvary na kůrce, které jsou po upečení vzhledné a křupavé.